Otwarcie Fortu 8

Fort 8 zaczyna działać!

W dniach 13 i 14 września (piątek i sobota) odbędzie się oficjalne otwarcie przestrzeni w XIX-wiecznych koszarach.

Fort 8 to nowe miejsce spotkań na styku Ursynowa, Mokotowa i Wilanowa. 13 i 14 września odbędzie się oficjalne otwarcie zrewitalizowanej przestrzeni, w której powstały restauracje, pracownie i sklepy. To miejsce, które połączy ludzi ceniących najwyższą jakość, dobry smak i dopracowane usługi, szukających inspirujących rozwiązań, klimatycznych wnętrz i przyjacielskich spotkań poza zatłoczonymi centrami handlowymi.

Fort 8 powstał w XIX-wiecznych koszarach na terenie historycznego Fortu VIII Służew, którego rewitalizacja, objęta opieką konserwatora zabytków, rozpoczęła się w 2015 roku. Przeprowadzono gruntowne prace, które zakładały zachowanie pierwotnego kształtu budynku, odzyskanie oryginalnych elementów z jednoczesnym dostosowaniem wnętrz do standardów nowoczesnych przestrzeni komercyjnych. Na 1800 m2 w 16 lokalach powstały restauracje, kawiarnie, sklepy, pracownie projektowe i kameralne biura. Po 4 latach prac inwestor – Grupa Turret Development – otwiera Fort 8 i pokazuje miejsce, w którym udało się połączyć funkcjonalność z dbałością o historyczne detale.

Zapraszamy Was na warsztaty i pokazy w wykonaniu fortowej rodziny. Chcemy, abyście dobrze poznali tych, którzy tworzą Fort 8. Będziemy świętować: muzycznie, piknikowo, inspirująco, bez pośpiechu, a przede wszystkim razem, mówi Maria Mikołajczak, przedstawicielka inwestora Grupy Turret Development.

Wydarzenie rozpoczyna się w piątek o godzinie 17.00 i potrwa przez dwa dni. Koneserów sztuki zainteresuje wernisaż wystawy rzeźb Piotra Krupczaka i Bogusława Tobera oraz otwarcie wystawy fotografii „Fort 8 przed i w trakcie rewitalizacji”. O godzinie 20.00 na scenie zlokalizowanej tuż przy zabytkowych koszarach Fortu 8 wystąpi Klub Komediowy ze spektaklem improwizowanym „Wideoteka nocnego człowieka”.

W sobotę 14 września od 11.00 do 22.00 na gości czeka moc atrakcji przygotowanych przez inwestora wspólnie z najemcami Fortu 8. W namiocie warsztatowym Darek Wardziak, stolarz znany z programów TV, z gościnnym udziałem Doroty Szelągowskiej i Mariki Jóźwiak pokaże, jak zrobić proste i pomysłowe zabawki z drewna, a Pracownia Tkanin Beaty Schwartz przybliży sztukę dekoracji. Będzie można wziąć udział w pieczeniu babeczek z Fort Bistro, robieniu makaronu z Dziurką od Klucza, nauczyć się grillowania steków z Beefshop and Grill i zwijania sushi z Garo Sushi. Winiarnia Wine Corner zaprosi na rozmowę o ulubionych szczepach. Cukiernia Deseo zorganizuje pokaz dekorowania tortów, Fort Whisky – degustację single malt, a Lavazza Training Center przeprowadzi warsztat dla domowych baristów. Restauracje przygotowały skrócone menu i zaserwują swoje flagowe dania. W pracowni Doroty Szelągowskiej w godzinach 12:00-18:00 będzie można skorzystać z porady projektantów wnętrz. Przez cały dzień prowadzone będą zajęcia plastyczne i ruchowe dla dzieci, a salon Petite Amie Nail&Spa zadba o najmłodszych w Mini Spa. W studiu fryzjerskim Cut it będzie można zrobić kolorowe warkoczyki i skorzystać z porad stylistów. O godzinie 16.00 odbędzie się pokaz „Pokochaj psiaka warszawiaka”, podczas którego właściciele psów wszelkiej maści będą mogli zaprezentować ich osobowość i urodę.

W te dwa wyjątkowe dni wszystkie lokale w Forcie 8 będą otwarte. Gości zaproszą również te, które planują rozpoczęcie działalności w ciągu następnych kilku tygodniu. Nie lada atrakcją będzie już samo zwiedzenie Fortu 8 i spacer po jego odmienionych przestrzeniach.

Po całym dniu inspirujących warsztatów zapraszamy na najlepszy dancing w mieście. Na fortowej scenie wystąpi formacja Prince of Dreistadt and the Girls from Warschau Stadt Palast z koncertem „Dancing retro nouveaux”. To retro potańcówka połączona z zabawą muzycznymi konwencjami, gdzie Frank Sinatra sąsiaduje z Moloko, Beatą Kozidrak i Elvisem Presleyem – podkreśla Maria Mikołajczak. Tę oryginalną i niecodzienną rewię piosenki tworzą: dziennikarz Maciej Ulewicz tym razem w nieco innej odsłonie wraz z Anią Gigiel, Mają Kisielińską i Agatą Wardą.

Otwarcie Fortu 8 jest imprezą niebiletowaną, wstęp wolny
Fort 8, ul. Fort Służew 1B, Warszawa

Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2409411255813853/