Koncert unplugged kwartetu JSP Ensamble

14 i 28 sierpnia zapraszamy na muzyczne spotkanie z kwartetem JSP Ensamble w wersji „bez prądu”. Usłyszymy standardy muzyki jazzowej, popularnej i filmowej w interesujących i niecodziennych aranżacjach. A wszystko w plenerze – w pięknej scenerii Fortu 8.

Zespół wystąpi w składzie:

Michał Łuka – saksofon

Michał Olesiński – gitary

Michał Czekała – kontrabas, gitara basowa

Michał Piotrowski – perkusja

Wydarzenie bezpłatne. Start godz. 19:00

O zespole:

JSP Ensamble.
To nietypowy kwartet, złożony z artystów, których nazwisk nie możemy kojarzyć z nagłówków gazet, telewizji czy rozgłośni radiowych, natomiast ich partie instrumentalne już jak najbardziej tak, bowiem tych czterech panów na codzień współpracuje i nagrywa z największymi nazwiskami polskiej estrady, m.in. Daria Zawiałow, Reni Jusis, Ania Dąbrowska, Marcelina, Kasia Cerekwicka i wielu innych.
Jeśli mielibyśmy określić gatunek muzyki, jaki panowie wykonują w JSP Ensemble, byłby z tym niemały problem, gdyż znajdziemy tam elementy jazzu, rocka, funku, groovowych beatów i bluesa. Śmiało można jednak powiedzieć, że jest to muzyka improwizowana, gdyż ta właśnie formuła definiuje esencję każdego z utworów. Muzycy nie zamykają się w sztywno określonych ramach i śmiało aranżują kompozycje, zaspokajając gusta najbardziej wymagających melomanów, ale także tych, którzy swoje zainteresowania jazzem zakończyli na „Kind of blue“ Milesa Davisa i najlepiej się czują przy standardach Duka Ellingtona, Charliego Parkera czy Stinga.